Muhalefetin lokomotifi kim olacak ?

31 Mart Mahalli İdareler Yerel seçimlerine sayılı günler kalmışken partiler aday listelerini 20 Şubat saat 17.00’a kadar seçim kurullarına teslim etmesi gerekmekte.

Yerel seçimlere 53 gün kaldı. Cumhur İttifakı adaylarının yanı sıra Muhalefetten sadece İYİ Parti Erzurum B. Şehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İYİ Partili Uçar’ın şehrin dört bir yanında izine rastlamamak elde değil, öyle ki cadde de, sokak ta, kahvede nereye baksak Uçar’ın izlerini görebiliyoruz. Uçar Erzurum’da muhalefetin lokomotifi olacak gibi; gibi diyorum çünkü ana muhalefet partisi CHP’nin B. Şehir belediye başkan adayı Atlıhan Atilla olarak açıklanmasının ardından yaklaşık on beş gün geçmiş olmasına rağmen Erzurum kamuoyu henüz kendisini görmüş değil, seçimlerle alakalı herhangi bir çalışma yapıyor mu onu da bilmiyoruz.

CHP Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eşin yaklaşan yerel seçimlerde başarı elde edebilmek adına olağan üstü çabasını görüyor yakından da takip ediyoruz. Bu çabaların kamuoyuna ve sandığa en iyi şekilde yansıması için ya sırtındaki kamburları atacak, ya da B. Şehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarının bir an önce silkelenmesi ve bu yarışta “ Bizde varız “ demeleri gerekmekte. Aksi halde CHP’yi büyük bir hezimet beklemekte.

Siyasetin ana kuralıdır.